Кошаркаши Партизана поражени од Арманија у 3. колу ЕЛ

Кошаркаши Партизана поражени су синоћ у Београду од Арманија из Милана резултатом 80:75 (17:27, 24:22, 21:12, 18:14) у мечу трећег кола Евролиге.

Најефикаснији у редовима „црно-белих“ био је Зек Ледеј са 23 поена, док је Матијас Лесор додао 12 уз 10 скокова. Јам Мадар је убацио 10 поена. У победничком тиму бриљирао је Шевон Шилдс са 25 поена, док је Брендон Дејвис постигао 15.

Партизану је ово трећи пораз у Евролиги, док италијански клуб има две победе и један пораз. „Црно-бели“ ће за два дана на свом терену од 20.30 сати дочекати Виртус, док ће Армани истог дана гостовати Бајерну у Минхену. Ово је био први меч Партизана пред домаћим навијачима у Евролиги после осам година.

Партизан је добро ушао у меч и повео 13:2. Домаћи кошаркаши су одржавали високо вођство у већем делу прве четвртине, а Армани је у деветом минуту тројкама Билија Берона смањио на 21:17. Уследила је серија „црно-белих“ од 6:0, која је Партизану донела вођство од 27:17 после прве четвртине.

Армани је у 12. минуту пришао Партизану на 29:23, али су „црно-бели“ успели да одбију овај напад гостију. Уследила је добра игра екипе из Милана, која је у 15. минуту дошла на минус један (35:34). Уследиле су две тројке Данила Анђушића, који је разгалио навијаче на трибинама. Партизан је успео да сачува предност и првих 20 минута је добио резултатом 49:41.

Партизан је ушао лоше у трећу четвртину, а Армани је серијом од 9:0 у 24. минуту дошао до вођства од 50:49. Домаћи су тројком Зека Ледеја вратили предност, а потом су се екипе смењивале у вођству. Армани је у последњу четвртину ушао с вођством од 62:61.

Разиграли су се кошаркаши Партизана на старту последње четвртине, а захваљујући серији од 10:0 „црно-бели“ су у 33. минуту повели 71:62. Гости су за само два минута серијом од 7:0 пришли на 71:69. Армани је два минута пре краја повео 74:73, а онда су гости у финишу меча успели да сачувају предност и да дођу до победе.

У осталим вечерашњим утакмицама трећег кола Евролиге постигнути су следећи резултати: Ефес – Валенсија 91:92, Жалгирис – Виртус 68:65, Фенербахче – Асвел 84:63, Макаби – Монако 78:70 и Бајерн – Барселона 73:84.

Сутра ће се састати: Алба – Панатинаикос (20.00), Басконија – Црвена звезда (20.30) и Реал – Олимпијакос (20.45).

Табела: Фенербахче 3-0, Барселона 2-1, Макаби 2-1, Монако 2-1, Армани 2-1, Олимпијакос 2-0, Алба 2-0, Басконија 2-0, Жалгирис 1-2, Ефес 1-2, Валенсија 1-2, Виртус 1-2, Асвел 1-2, Реал 1-1, Панатинаикос 1-1, Бајерн 0-3, Партизан 0-3, Црвена звезда 0-2.