Кошаркаши Партизана победили Мегу на опроштају од Дејана Милојевића

Кошаркаши Партизана победили су синоћ Мегу резултатом 112:80 у мечу 17. кола АБА лиге, који су обележили опроштај од Дејана Милојевића и обарање рекорда АБА лиге по броју навијача.

Партизан сад има скор 13-4, а Мега 9-8.

Утакмица је почела одавањем почасти Дејану Милојевићу, некадашњем капитену Партизана и тренеру Меге.

На трибинама је било 23.031 навијач, што је нови рекорд АБА лиге.

После уједначене прве деонице која је окончана вођством Меге 26:25, Партизан је предвођен феноменалним Џејмсом Нанелијем, направио пресудну серију ка победи и на полувреме отишао са плус 20 (59:39).

У другом полувремену Мега ниједном није успела да се врати на једноцифрен минус, а играчи Партизана су атрактивним потезима и акцијама одушевљавали навијаче.

Најефикаснији у редовима Партизана био је Нанели са 24 поена, 14 је дао Френк Камински, а 10 Урош Трифуновић.

Прву утакмицу за Партизан после опоравка од повреде одиграо је Алекса Аврамовић, који је за 13 минута постигао девет поена. Урош Плавшић је предводио Мегу са 26 поена, Андрија Јелавић је дао 16, колико и Омерћан Иљасоглу, а Никола Ђуришић 12.

У наредном колу, у недељу од 19 часова, Партизан гостује првопласираној Црвеној звезди.

Мега ће истог дана у подне дочекати Будућност.

Mega odaje počast Milojeviću: Hala „Mega faktori“ od sada je Trening centar „Dejan Milojević“