Кошаркаши Партизана победили Црвену звезду у дерби мечу 5. кола АБА лиге

Кошаркаши Партизана победили су синоћ Црвену звезду резултатом 98:87 у мечу 5. кола АБА лиге.

Обе екипе су због повреда ослабљене ушле у у утакмицу.

Партизану су недостајали Кевин Пантер и Матеуш Поњитка, а Црвеној звезди Бранко Лазић, Адам Ханга и Немања Недовић.

У феноменалној атмосфери, пред 20.007 навијача Партизана, Звезда је много боље отворила меч.

Повела је на старту 11:4, а затим и 21:11.

Партизан је смањио на минус осам до краја прве деонице (17:25).

У другој четвртини Партизан је заиграо много боље и средином деонице повео 29:28.

Од тог тренутка почела је да расте предност домаћина који је захваљујући тројци Пи Џеј Доужера на полувреме отишао са плус 11 (47:36).

На старту другог полувремена Партизан је серијом 9:3 стигао до плус 17 (56:39).

Убрзо затим било је и плус 19 (66:47).

Уследила је серија Звезде 13:2 којом су се „црвено-бели“ вратили у меч.

У последњих 10 минута се ушло са 72:63 за домаћина.

У четвртој деоници ниједна од екипа није успевала да направи већу серију, а у последња три минута се ушло са 87:78 за Партизан.

Два минута пре краја било је 91:81 за домаћина, а на 90 секунди пре краја 94:84 и тад је Партизан обезбедио другу победу у четири дана над вечитим ривалом.

Најефикаснији у редовима Партизана био је Френк Камински са 22 поена, Алекса Аврамовић 15, Зек Ледеј 13, Доужер 12, а Данило Анђушић 11.

Код Звезде је највише поена Шабаз Нејпир – 23 и уз то имао чак осам асистенција, али је имао веома лош шут за три поена – 2/9. Рокас Гиедраитис је дао 13, Лука Митровић је додао 12, а Милош Теодосић и Џоел Боломбој по 10.

После пет одиграних кола обе екипе имају скор 4-1.

У наредном колу Партизан гостује Сплиту, а Црвена звезда у дербију 6. кола дочекује једину непоражену екипу лиге – Будућност.