Кошаркаши Партизана надиграли Монако у пуној Арени

Кошаркаши Партизана победили су екипу Монака 100:80 (26:17, 22:30, 21:21. 31:12) у оквиру 17. кола Евролиге.

Најефикаснији у екипи Партизана бли су Матијас Лесор са убаченим 21 поеном и остварених осам скокова, док је Кевин Пантер постигао 19 поена. У гостујућој екипи истакао се Ели Окобо са 17 поена и девет асистенција.

Партизан је боље отворио утакмицу, служио га је шут за три поена и тиме је стигао први пут до двоцифрене предности. У другој четвртини гости су заиграли агресивнију одбрани и тиме истопили резултатски заостатак. Партизан је добијао лаке поене али се мучио да реализује своје нападе, па се на полувреме отишло са резултатом 48:47.

У трећој четвртини је виђен егал на обе стране терена. Партизан је имао предност од четири поена али гостујући кошаркаши су индивидуалним квалитетом успевали са пробију одбрану домаће екипе.

Последња деоница је донела невероватан ритам који су наметнули кошаркаши Партизана, погађали су Егзум и Лесор углавном из рекета. Битне поене је додао и Пантер. Кошаркаши Монака су изгубили комуникацију у одбрани и тако дозволии да домаћа екипа оде на 20 поена разлике на крају утакмице.

Партизан има осам победа и девет пораза у Евролиги, док Монако има скор 11/6. „Црно-бели“ ће у наредном колу Евролиге, гостовати Макабију, док ће Монако на свом терену дочекати Олимпијакос.