Кошаркаши Партизана изгубили у Арени од Виртуса

Кошаркаши Партизана изгубили су од Виртуса резултатом 75:77 у 17. колу Евролиге.

Партизан сад има скор 9-8, а Виртус 12-5.

Утакмица је имала хуманитарну увертиру, више од 10 хиљада плишаних играчака засуло је паркет Арене, а једна компанија ће за сваку убачени играчку донирати по 1.000 динара за социјално угрожену децу.

Домаћин је лоше отворио утакмицу, па су гости имали плус 11 (21:10) у финишу прве деонице која је окончана 23:18 за Виртус.

Гости из Болоње су средином треће деонице имали плус девет (34:25).

На полувремену је било 41:36 за Виртус.

На старту другог полувремена Партизан није искористио прва четири напада, па је Виртус опет стекао двоцифрену предност (49:36).

Ношен феноменалном подршком са трибина, Партизан се вратио у меч серијом 9:0.

У последњих 10 минута ушло се са 60:55 за госте.

Партизан је код вођства гостију 69:68 имао напад да поведе, али се у последња два  и по минута ушло са 73:68 за Виртус.

Партизан је 71 секунди пре краја пришао на 72:73, а Френк Камински је промашио шут за три за победу уз звук сирене.

Најефикаснији у Партизану био је Џејмс Нанели са 19 поена, Кевин Пантер и Огњен Јарамаз су дали по 12, а по 10 Бруно Кабокло и Френк Камински.

Ифе Лундберг је постигао 16 поена за Виртус, Марко Белинели 12, а Данијел Хекет, Торнике Шенгелија и Авуду Абас по 10.