Košarkaši Kanade ubedljivo pobedili Francusku na Mundobasketu

Košarkaši Kanade pobedili su selekciju Francuske rezultatom 95:65 (14:18, 29:22, 25:8, 27:17) u prvom kolu grupe H na Svetskom prvenstvu.

U pobedničkom timu istakli su se Šaj Gildžus-Aleksander koji je ubacio 27 poena, uz 13 skokova i šest asistencija, dok je Keli OIinik sa 18 poena i četiri skoka.

U selekciji Francuske najbolji su bili Evan Furnije sa 21 poenom i tri asistencije, dok je Nando de Kolo dodao 12 poena.

Košarkaši Francuske su do dva minuta pred kraj prvog poluvremena vodili i kontrolisali utakmicu. U trećoj deonici Kanađani su zaigrali agresivnije u odbrani i serijom 19-4 potpuno preokrenuli utakmicu u svoju korist.

Prethodno je u meču H grupe Letonija pobedila selekciju Libana rezultatom 109:70.

U drugom kolu igraće Liban-Kanada i Francuska-Letonija. Plasman u drugu fazu takmičenja izboriće dve prvoplasirane selekcije.