Кошаркаши Динамика једини непоражени у Кошаркашкој лиги Србије

Седмо коло Кошаркашке лиге Србије обележио је дерби између Металца и Динамика, који су Дорћолци решили у своју корист после великог преокрета резултатом 92:88 и тако остали једина непоражена екипа у досадашњем делу сезоне.

Металац је током већег дела меча имао предност, која је у 27. минуту износила чак 24 поена, али је Динамик одличним шутем за три поена успео да се врати у меч и на крају заслужено слави.

Најефикаснији у победничком табору био је Немања Јарамаз са 23 поена, а Војин Медаревић је додао 18. Ваљевце су предводили Марко Бајић са 16, односно Ибрахим Дурмо са 15 поена.

У малом војвођанском дербију, Вршац је у Миленијуму победио Спартак 99:77, а пораз Суботичана довео је и до смене тренера Спартака Срећка Секуловића.

Била је то утакмица у којој су Вршчани све време диктирали темпо, у којој је блистао Слободан Јовановић. Одлични бек убацио је 20 поена, шутирајући тројке пет од шест. Лазар Васић је додао 16 поена. Патрик Харди са 20 и Касим Николсон са 14 поена били су најефикаснији у редовима Спартака.

После нешто споријег старта сезоне, Младост је дошла до важне победе у Новом Пазару – 85:81. После велике борбе Земунци су у последња два минута ушли са капиталом од пет поена, који су потом успели да сачувају.

Богдан Микавица са 18 поена и Филип Бакић са 15 били су најрасположенији код домаћина, док су код Земунаца најбоље партије пружили Петар Живојиновић са 25 и Ли Армстронг са 20 поена.

У осталим утакмицама, Златибор је био бољи од ОКК Београда, 81:71, Војводина је славила крај Мораве против Чачка 94 резултатом 94:77, Тамиш је у Лазаревцу савладао Колубару 77:70, док Слога на свом терену није имала проблема са Дунавом – 73:65. Коло је закључено тријумфом Здравља које је после промене тренера савладало Слободу 75:58.

Jokić komanduje: 26 poena, dabl-dabl i treća pobeda u nizu (VIDEO)