Кошаркаши Денвера победили Јуту уз нови трипл-дабл Николе Јокића

Кошаркаши Денвера победили су на свом терену екипу Јуте резултатом 110:102 ноћашњем у мечу НБА лиге.

Најбољи у редовима актуелног шампиона НБА лиге био је српски кошаркаш Никола Јокић са 27 поена, 10 скокова и 11 асистенција за 35 минута на терену. Он је стигао до 107. трипл-дабла у каријери и тако се изједначио са Леброном Џејмсом и Џејсоном Кидом на вечној листи. У пораженом тиму најбољи је био Лаури Марканен са 27 поена и 14 скокова. Денвер је тријумфом против Јуте забележио четврту победу ове сезоне на четири меча.

Кошаркаши Атланте савладали су на свом терену Минесоту резултатом 127:113. У победничком тиму истакао се Дежонте Мареј са 41 поеном, док је капитен српске кошаркашке репрезентације Богдан Богдановић за 20 минута на терену забележио осам поена, четири асистенције и један скок. У редовима Минесоте најефикаснији је био Ентони Едвардс са 31 поеном.

Кошаркаши Оклахоме надиграли су на свом терену Детроит 124:112. У победничком тиму бриљирао је Шеј Гилџес-Александер са 32 поена, девет скокова и четири асистенције. Српски кошаркаш Андреј Покушевски провео је на терену нешто мање од два минута, али није успео да се упише у стрелце, док Василије Мицић није улазио у игру. Код гостију, најбољи је био Џејден Ајви са 20 поена.

Кошаркаши Милвокија победили су на свом терену Мајами 122:114. Код домаћих, најбољи је био Јанис Адетокумбо са 33 поена, а Демијан Лилард је додао 25. У пораженом тиму најбољи је био Тајлер Хиро са 35 поена, док је српски репрезентативац Никола Јовић провео на терену нешто мање од осам минута, а за то време имао је учинак од пет поена и четири скока.

У осталим ноћашњим утакмицама НБА лиге постигнути су следећи резултати: Портланд – Торонто 99:91, Бруклин – Шарлот 133:121, Чикаго – Индијана 112:105, Бостон – Вашингтон 126:107, Далас – Мемфис 125:110, Голден Стејт – Њу Орлеанс 130:102 и Орландо – ЛА Лејкерс 103:106.