Почетна > Спорт
Кошарка Спорт

Кошаркаши Црвене звезде убедљиво савладали Ефес

Кошаркаши Црвене звезде победили су синоћ у Београду екипу Ефеса са 94:75 (20:25, 29:20, 19:22, 26:8), у оквиру 27. кола Евролиге.

Најефикаснији у екипи Црвене звезде били су Факундо Кампацо са 22 поена, три скока и шест асистенција, док је Огњен Добрић додао 15 поена.

Код гостију, најбољи је био Анте Жижић са 15 поена.

Црвено-бели имају скор од 12 победа и 15 пораза, док Ефес има скор 13/13.

Црвена звезда ће у петак у наредном колу Евролиге гостовати Панатинаикосу, док ће Ефес играти са Макабијем у Истанбулу.

Турска екипа је боље отворила утакмицу и лако дошла до резултатске предности. Вратила се Црвена звезда првенствено добром игром Добрића који је једини био расположен у домаћем тиму.

У другој четвртини истакао се Кампацо шутем за три поена али и продорима којима је успевао да смањи предност противника.

Недостатак креације у нападу коштао је Ефес много поена, чиме су омогућили домаћем тиму да у више наврата преузме вођство.

Домаћи тим је на полувремену има преност од четири поена.

Друго полувреме Црвена звезда је наставила у истом ритму.

Опет се истакао Добрић добром ролом и агресивном одбраном, па је Црвена звезда отишла у једном тренутку на +10.

Ипак Ембеја је у екипи Ефеса одиграо сјајно у нападу и са три тројке вратио своју екипу у утакмицу.

У последњој четвртини виђена је одлична игра Кампаца који је преузео одговорност и у кључним моментима постигао поене за предност од осам поена за домаћи тим.

Након искључења тренера Ефеса Ергина Атамана, турска екипа се на неки начин предала, тако да је предност Црвене звезде само расла.