Кошаркаши Црвене звезде убедљиво победили Монако у 19. колу Евролиге

Кошаркаши Црвене звезде победили су у Београду екипу Монака резултатом 92:68 (23:15, 31:21, 18:14, 20:18) у мечу 19. кола Евролиге.
звезда

Најефикаснији у екипи Црвене звезде био је Филип Петрушев са 21 поеном. Док је Лука Митровић додао 15.

Немања Недовић је убацио 11, а Огњен Добрић 10 поена.

На терен се после опоравка од повреде вратио и Аргентинац Лука Вилдоза, који је постигао девет поена. Код гостију, једини двоцифрени је био Мајк Џејмс, који је постигао 26 поена.

„Црвено-бели“ сада имају скор од 10 победа и девет пораза, док је Монако остварио 12 тријумфа и седам пораза.

Црвена звезда ће у наредном, 20. колу Евролиге 20. јануара гостовати екипи Жалгириса, док ће Монако играти са у Истанбулу са екипом Фенербахчеа.

Тренер кошаркаша Монака Саша Обрадовић дочекан је овацијама са трибина, а пре почетка утакмице клекнуо је на центар терена и пољубио је грб Црвене звезде.

Екипе су се на почетку меча смењивале у вођству, а домаћи су у петом минуту имали предност од 12:11. Домаћи тим од тог тренутка је заиграо ангажованије, а „црвено-бели“ су ношени подршком навијача прву четвртину решили у своју корист 23:15.

Црвена звезда је наставила са добром игром и у другој четвртини, а домаћи кошаркаши су у 14. минуту повели 37:22. „Црвено-бели“ су одржавали високо вођство у наставку меча, а у 17. минуту имали су предност од 18 поена (47:29).

Домаћи кошаркаши су захваљујући доброј игри целог тима, а пре свега Недовића, Митровића, Вилдозе и Петрушева прво полувреме добили резултатом 54:36.

Црвена звезда је на почетку треће четвртине одржавала високу предност, али је уследио кратак пад у игри домаћег тима. Монако је то искористио и у 26. минуту смањио на 61:50. Уследила је нова серија кошаркаша Црвене звезде, који су у последњу четвртину ушли с вођством од 72:50.

„Црвено-бели“ су у последњој четвртини одржавали високо вођство и заслужено су стигли до убедљиве победе.