Кошаркаши Црвене звезде славили против Сплита

Кошаркаши Црвене звезде победили су синоћ на домаћем терену екипу Сплита 83:74 (23:21, 16:15, 24:25, 20:13) у оквиру 26. кола АБА регионалне лиге.

Најбољи у редовима домаћег тима били су Филип Петрушев са 25 поена, шест скокова и четири асистенције, док је Немања Недовић додао 15 поена, четири скока и две асистенције. У тиму Сплита истакли су се Шенон Шортер са 21 поеном, пет скокова и шест асистенције, односно Луис Саливен са 18 поена и шест скокова.

„Црвено-бели“ су агресивно отворили меч на обе стране терена и после пет минута игре дошли до предности од 10 поена.

Са серијом од 10-2 гости су се вратили у утакмицу, највише преко игре у транзицији.

Током друге деонице обе екипе нису биле расположене у нападу, па је виђен мали број поена.

Након што је ухватио резултатски прикључак Сплит није успевао да преломи и поведе са више од три поена разлике.

У трећој четвртини домаће екипа је заиграла креативније у нападу, највише преко Недовића и Вилдозе.

Петрушев се истакао под кошем са офанзивним скоковима и лаким поенима.

Са друге стране, Шортер и Саливен су своју екипу држали у игри и покушавали са преокрену резултат.

„Црвено-бели“ су серијом 14-0 у последњој деоници решили питање победника, пошто гостујућа екипа није имача снаге да одговори у завршним минутима сусрета.

Црвена звезда је тренутно друга на табели АБА лиге са 21 победом и три пораза, док је Сплит на 9. месту са 10 победа и 16 пораза.

Кошаркаши Црвене звезде 20. априла гостују екипи Морнара у Бару у одложеној утакмици 23. кола.

Odbojkaši Vojvodine u sredu dočekuju Partizan u prvom meču finala Superlige Srbije