Кошаркаши Црвене звезде против Студентског центра наставили серију победа

Кошаркаши Црвене звезде победили су вечерас у Подгорици екипу Студентског центра резултатом 92:76 (26:21, 23:18, 19:28, 24:9) у мечу деветог кола регионалне АБА лиге.

Најефикаснији у екипи из Београда био је Немања Недовић са 16 поена, док је Бен Бентил додао 15, а Бранко Лазић 13 поена. Код домаћих, најбољи је био Лорен Џексон са 15 поена, док је Флечер Меги убацио 14.

„Црвено-бели“ у регионалној лиги имају скор од седам победа и један пораз уз меч мање. Студентски центар има четири победе и пет пораза.

Црвена звезда ће у наредном колу на свом терену дочекати Морнар, док ће се Студентски дерби у градском дербију састати са екипом Будућности.

Црвена звезда је прву четвртину добила резултатом 26:21. „Црвено-бели“ су у 14. минуту повели 37:27, а гости су прво полувреме добили 49:39.

Студентски центар је почетком треће чевртине остао без Данила Тасића, који је искључен после друге неспортске грешке. Домаћи тим је од тада заиграо ангажованије, а у 28. минуту су пришли на минус један (65:66). Црвена звезда је у последњу четвртину ушла с вођством 68:67.

Кошаркаши Црвене звезде су се разиграли у последњој четвртини и заслужено су стигли до убедљиве победе.

Ово је седми узастопни тријумф Црвене звезде у свим такмичењима. Регионални и српски шампион није изгубио ниједан меч од када је на клупу сео Душко Ивановић. Црвена звезда ће пре меча са

Морнаром у АБА лиги у четвртак гостовати Партизану у 12. колу Евролиге.