Кошаркаши Црвене звезде поражени у Болоњи од Виртуса у 22. колу Евролиге

Кошаркаши Црвене звезде поражени су синоћ у Болоњи од екипе Виртуса резултатом 84:72 (30:14, 18:21, 22:16, 14:21) у мечу 22. кола Евролиге.

Најефикаснији у победничком тиму био је Торнике Шенгелија са 15 поена, док је Кајл Вимс убацио 13. Српски кошаркаш Милош Теодосић постигао је шест поена и имао два скока и девет асистенција за 24 минута на терену. У екипи Црвене звезде најбољи је био Лука Вилдоза са 20 поена, док је Далибор Илић додао 10.

Црвена звезда и Виртус имају по 10 победа и 12 пораза. „Црвено-бели“ ће у наредном колу Евролиге у четвртак од 20.30 сати играти у Милану са Арманијем, док ће Виртус дан касније гостовати Асвелу.

Виртус је добро отворио меч и повео 9:2. Предност домаћег тима расла је из минута у минут, а Виртус је прво четвртину добио резултатом 30:14.

Италијански тим је другу четвртину отворио тројком Марка Белинелија и повео 33:14. Играло се потом поен за поен, а у 15. минуту било је 40:25 за Виртус.

Кошаркаши Црвене звезде су нешто ангажованијом игром у финишу друге четвртине успели да смање предност домаћег тима на 48:35.

Виртус је на старту треће четвртине одржавао предност од 13 поена, али су домаћи кошаркаши заиграли ангажованије у финишу и у последњи део меча ушли са вођством од 70:51.

Кошаркаши Црвене звезде су у последњој четвртини заиграли ангажованије, али је Виртус на крају славио резултатом 84:72.