Кошаркаши Црвене звезде поражени од Бајерна у Минхену

Кошаркаши Црвене звезде поражени су од Бајерна резултатом 74:66 у мечу 27. кола Евролиге.

Звезда сад има скор 10-17 и практично има само теоретске шансе за пласман у плеј-ин, док је Бајерн са скором 12-15 на победу од 10. места уз напомену да има бољи међусобни скор од Партизана јер је оба пута савладао шампиона АБА лиге. У првом мечу Звезда је победила Бајерн 74:68, па су Баварци сад бољи од „црвено-белих“ и у међусобном скору.

Шампион Србије је, иако ослабљен неиграњем Милоша Теодосића и Николе Топића, одлично отворио меч и имао плус девет (19:10) у финишу прве деонице. Уследила је серија домаћина 13:0 којом је Бајерн преузео вођство и стекао самопоуздање. На полувремену је било плус пет за Бајерн (32:27).

Средином треће деонице Бајерн је први пут стекао двоцифрену предност (40:29), а у последњих 10 минута се ушло вођством домаћина 53:46. Звезда се у потпуности вратила у меч кад је пришла на само минус два (51:53), али је опет стала, па је Бајерн опет стекао двоцифрену предност. У последња два минута ушло се вођством Бајерна 68:57 и већ тад је било јасно да ће домаћин победити, али се у финишу играло за разлику у међусобном скору.

Девин Букер је предводио Бајерн са 22 поена и шест скокова, а 12 је дао Серж Ибака уз осам ухваћених лопти. Владимир Лучић је постигао пет поена за

Бајерн и имао пет скокова и две асистенције.

Џавонте Смарт са 13, Џоел Боломбој са 11 и Немања Недовић са 10 поена су били двоцифрени у Звезди, девет је дао Лука Митровић.

Звезда у наредном колу, следећег четвртка, гостује Монаку који је вечерас победио Барселону у гостима резултатом 77:67.

Vlahović drugi najplaćeniji fudbaler u italijanskoj Seriji A, evo ko je ispred njega