Кошаркаши Црвене звезде победили Макаби

Кошаркаши Црвене звезде победили су, као гости у београдској дворани „Александар Николић“, Макаби резултатом 98:92 у мечу 16. кола Евролиге.
звезда

Звезда после прве победе у овој сезони на страни има скор 6-10, а Макаби сад има 9-7.

После уједначене прве деонице, која је окончана резултатом 20:20, у другој је Звезда први пут стекла двоцифрену предност (42:31), а на полувремену је имала плус девет (51:42).

На старту треће деонице Звезда је имала плус 17 (62:45), а убрзо затим и плус 19 (72:53), да би се у последњих 10 минута ушло резултатом 79:65.

Утакмица је била решена кад је Звезда повела 87:69 на 7,32 минута пре краја. Макаби је тек два минута пре краја успео да изађе из двоцифреног минуса, а на 35 секунди пре краја дошао је на минус шест (92:98), али није успео да угрози победу Звезде.

Код Макабија је најефикаснији био Вејн Болдвин са 22 поена, Лоренцо Браун је дао 20, а Џош Нибо 18, а Тамир Блат 11.

У редовима Звезде најефикаснији је био Теодосић са 27 поена, уз чак 14 асистенција. Џоел Боломбој је дао 20, Рокас Гедраитис 16, а Мајк Тоби 12 поена.

Звезда у наредном колу, следећег четвртка, гостује Панатинаикосу, док Макаби истог дана иде на ноге Жалгирису.