Кошаркаши Црвене звезде изгубили у Атини и смањили шансе за пласман у ТОП 8

Кошаркаши Црвене звезде изгубили су од екипе Панатинаикоса 75:66 (9:17, 20:25, 23:13, 23:13) у оквиру 28. кола Евролиге.

Грчку екипу је до победе водио Георгис Папајанис са 17 поена, седам скокова и две асистенције. У београдској екипи истакао се Филип Петрушев са 12 поена и девет скокова.

Црвена звезда је боље отворила меч и серијом 10:0 успела да први пут дође до двоцифреног вођства. У другој четвртини наставили су кошаркаши београдског тим у истом ритму. Недовић је низао поене и до краја првог полувремена разлика је износила 13 поена.

„Црвено-бели“ су друго полувреме отворили тројком Ивановића али после тога долази до сумрака у игри Црвене звезде. Мучили су се гостујући играчи у нападу, док у одбрани нису играли довољно агресивно. Пет и по минута Црвена звезда није погодила из игре и за то време Панатинаикос је пришао на само три поена минуса (55:52). Дуго у игри није било Кампаца и Недовића, тако да је гостима недостакала креација. Панатинаикос је последњу четвртину добио резултатом 23:13 и тако дошао до победе у мечу.

Црвена звезда је тренутно на 14. месту на табели са 12 победа и 16 пораза, док је Панатинаикос на 16. месту са скором 9/19.

У наредном колу „црвено-бели“ гостују екипи Барселоне, док грчки тим путује за Лион на дуел са Асвелом.