Кошаркаши Цедевита Олимпије савладали Црвену звезду

Кошаркаши Цедевита Олимпије савладали су Црвену звезду 96:86 у утакмици 15. кола АБА лиге.

Кошаркаши Цедевита Олимпије уписали су 11 тријумф у досадашњем делу АБА лиги, а Црвена звезде је убележила други пораз у регионалном такмичењу.

Црвена звезда је одлично отворила дуел у Љубљани, али је домаћи тим у другом делу прве четвртине преузео вођство и до краја дуела нису испуштали предност.

Цедевита Олимпија је одиграла сјајно прво полувреме, поређења ради, у првом овосезонском међусобном дуелу тим из Словеније је постигао 51 поен, а у првом полувремену у Љубљани кошаркаши домаћег тима дали су 49 поена.

Поред утакмице против Партизана у осмом колу АБА лиге у коме је тријумфовала, Цедевита Олимпија је одиграла још један сјајан дуел и уписала важну понеду против Звезде која ће им служити за наставак регионалног такмичења.

У игри гостујућих кошаркаша приметан је био умор, али и веома лоша организација напада и недовољно агресивна дефанзивна игра.

Упркос поразу Звезда је и даље лидер са скором од 13 победа и два пораза, док је Цедевита Олимпија одмах иза са учинком од 11 тријумфа и четири неуспеха.

Најефикаснији на утакмици били су Немања Недовић и Јаго дос Сантос са по 24 поена и по три скока, Бразилац је направио четири асистенције, а српски бек две мање.

У победничком тиму истакао се Карло Матковић са 23 поена и седам скокова.

Звезда ће у наредном колу АБА лиге играти против Борца, а Цедевита Олимпија против Сплита.

Pešić: Na turniru u Abu Dabiju igramo sa Australijom i Amerikom