Кошаркаши Басконије савладали Партизан након неизвесне завршнице

Кошаркаши Партизана поражени су у Виторији од екипе Басконије резултатом 84:83 у утакмици шестог кола Евролиге.
Најбољи у победничком тиму био је Чима Монеке са 16 поена и шест скокова, док је Маркус Хауард додао 14 поена.

У тиму Партизана истакао се Џејмс Нанели са 16 поена, два скока и две асистенције.

Домаћа екипа је боље отворила утакмицу и после уводних минута имала је предност од пет поена.

Партизан је тек крајем четвртине са серијом 5-0 успео да истопи ту предност, па се на одмор отишло при резултату 23:23.

У другој четвртини кошаркаши српског клуба су играли са мање агресивности у одбрани, што је шпански тим искористио и серијом 8-0 успео да направи осетну предност.

Партизан није имао решења у нападу, трудили су се „црно-бели“ да одговоре на шут за три поена Басконије, али није им полазило за руком.

Током првог полувремена у екипи Партизана истакао се Тристан Вукчевић са 11 поена.

Гостујући тим у трећој деоници почиње да игра своју игру.

После добрих уводних минута домаће екипе, Партизан прави серију 16:2 и окреће утакмицу у своју корист.

Двоцифрену предност „црно-бели“ су испустили услед честих грешака у транзицији.

На одмор пред последњу деоницу Партизан одлази са плус шест.

Током последњих 10 минута Партизан је покушавао да до поена долази преко рекета тј. ниског поста.

Са друге стране, Баксонија се у ритам враћала са тројкама које је постизала спољна линија.

У последња два минута шпански тим је са осам поена предводио Хауард, који је успео да истопи предност Партизана.

Након неискоришћеног напада Басконије, на пола минута пре краја Нанели је повукао контру коју је завршио са полагањем али је притом фаулиран, па је искористио и бацање за 83:82.

У последњем нападу Басконије Монеке је успео да ухвати офанзивни скок, након чега је фаулиран.

Искористио је крилни центар Басконије оба бацања и тако поставио коначан резултат.