Кошаркаши Барселоне убедљиво победили Реал у шпанском првенству

Кошаркаши Барселоне победили су данас као домаћини вечитог ривала Реал (97:82) у мечу 27. кола АЦБ лиге.

Реал, противник Партизана у четвртфиналу Евролиге, није приказао игру каква се очекивала.

Мадриђани су само у првих 15 минута били добри у „Блауграни“, затим су нагло пали у игри, па су на крају доживели убедљив пораз и практично остали без шанси за освајање првог места после регуларног тока сезоне.

Барселона је у финишу полувремена после чудесне серије најбољег играча Реала Џанана Мусе била у минусу седам поена (28:35), али се затим тргла, заиграла много боље, пре свега у нападу, па је почетком треће деонице серијом 8:0 стигла до великих плус 11 (61:50), да би предност нарасла и на плус 17 (76:59).

Уследила је фантастична серија Реала 11:0 на крилима Гершона Јабуселеа, гости су чак успели да приђу на минус четири (78:74), али је Барселона одговорила серијом 7:0 и тако дефинитивно преломила меч, затим и дотукла вечитог ривала за убедљивих плус 15 на крају.

Никола Миротић је са 23 поена био најефикаснији у Барселони, Томаш Шаторански је додао 18, Николас Лапровитола је дао 14, Сертач Шанли 12, а репрезентативац Србије Никола Калинић шест.

Најбољи у редовима Реала био је Муса са 24 поена, 19 је додао Јабуселе, а двоцифрен био још само Адам Ханга са 11. У поставу Реала су се после повреда вратили Најџел Вилијамс-Гос (два поена за четири минута) и Серхио Љуљ (без поена за три минута), док Ентони Рендолф није улазио у игру.