Кошаркаши Асвела победили Црвену звезду у Вилербану

Кошаркаши Црвене звезде поражени су синоћ на гостовању од екипа Асвела резултатом 100:91 у утакмици 20. кола Евролиге.

Победнички тим предводио је Парис Ли са 20 поена и шест асистенција, док је Жофре Ловерњ додао 17 поена. У екипи Црвене звезде истакао се Немања Недовић са 26 поена.

Прву деоницу боље су отворили гости, поенима Недовића и Јага „црвено-бели“ су успели да поведу са девет поена. Ипак домаћи су заиграли брже и кроз транзицију су смањили заостатак.

У другу четвртину обе екипе у ушле расположени, притом нису играли агресивну одбрану. На једној страни су се истакли Ловерњ и Луваву, док су за госте погађали Теодосић и Ханга. Како је време пролазило, тако су се смањивали проценти шута из игра обе екипе.

Динамика меча је промењена са честим фауловима али се у тим тренуцима боље снашао домаћин који је на одмор отишао са три поена предности.

Током треће деонице Асвел је повећавао предност, највише поенима са дистанце. Истакао се Парис Ли који је био најрасположенији у свом тиму. На другој страни битне поене гостима доносио је Дос Сантос. Играло се до краја четвртине кош за кош, пошто одбрана и једне и друге екипе није функционисала.

У последњој четвртини напад Црвене звезде је скоро потпуно стао. Једино је Ханга доносио поене, док су домаћи затворили свој рекет и нису дозвољавали лак пролаз до коша. Проценти шута из игре су поново почеи да падају, па је публика гледала врло „тврду“ утакмицу са мало кошева. Асвел је половином четвртине серијом 8-2 дошао до осетне предности, коју су гости покушавали да угрозе али нису имали успеха.