Контроверзан преокрет ПСЖ-а, Меси замењен на полувремену (ВИДЕО)

Фудбалери Пари Сен Жермана победили су Лил 2:1 на отварању 12. кола француске Лиге 1.

Домаћин је на Парку принчева до победе дошао преокретом у последњих 16 минута игре.

Споран је био баш тај 74. минут када је капитен Маркињос донео изједначење, после поготка Џонатана Дејвида у првом полувремену.

Мауро Икарди, који је на полувремену заменио индиспонираног Лионела Месија који се жалио на повреду после неколико удараца, је сметао голману Иву Грбићу, али ВАР није хтео да поништи контроверзан гол.

Чињеница је да је хрватски чувар мреже био далеко да спречи ударац Маркињоса, али и да га је Икарди ометао, што се баш уз ВАР у већини случајева санкционише.

Такав епилог је сломио актуелног шампиона, па је коначан ударац моћни ПСЖ задао два минута пре краја.

Анхел Ди Марија је покренуо акцију, одиграо дупли пас са Нејмаром, а Аргентинац маестрално погодио супротан угао.

За велико славље „светаца“ и 10 бодова више од првог пратиоца Ленса, уз меч више.