Почетна > Нови Сад

Културна сцена Нови Сад

„Музички калеидоскоп“ вечерас у КС „Свилара“

Посетиоци Културне станице Свилара ће вечерас од 20:00 часова имати прилику да присуствују концерту „Музички калеидоскоп“.
Фото: КС Свилара

Чланови ансамбла имају жељу да публику поведу на путовање кроз пределе музике барока и двадесетог века, те да укажу на то колико и ова вишевековна удаљеност имеђу данашњице и периода када је та музика стварана није непремостива.

У простору Културне станице Свилара вас у четвртак очекују:

Александар Озерицки је рођен у Москви 1998. године, где је и завршио Московску средњу специјалну музичку школу. Потом је уписао Руску музичку академију Гнесин, у класи вандредног професора Владимира Курдија. Током школовања на академији постао је лауреат такмичења Виртуози 21. века и започео је професионалну каријеру као оркестарски музичар у Московском симфонијском оркестру под диригентском палицом Владимира Живе.

Након дипломирања на академији 2003. године, уписао је постдипломске студије Московског државног конзерваторијума П.И. Чајковског у класи почасног уметника РСФСР, професора Александра Голишева. Радио је као солиста у разним московским оркестрима. Године 2005. учествовао је на турнеји Руско-америчког омладинског оркестра као солиста. 2006. године, по резултатима такмичарске селекције, примљен је у групу флаута Националне филхармоније Русије под диригентском палицом народног уметника СССР Владимира Спивакова. Од 2012. до 2022. радио је као солиста-регулатор секције флауте Бољшој симфонијског оркестра Маријинског театра. Он је Yамаха уметник.

Валентин Пузанков је почео да учи фагот у класи заслужног уметника Русије Катенина Станислава Александровича на Академији Мајмонида, коју је дипломирао са одличним успехом 2019. Исте године је уписао Московски државни конзерваторијум Чајковски као асистент приправник. П.И.

Чајковског у смеру обуке „оркестар савремене музике“ у класи креативног директора Заслужног уметника Русије, професора Игора Артуровича Дронова. 2021. године завршио је асистентски стаж. Учествовао је у многим пројектима ансамбла Студио за нову музику. Такође је учествовао у извођењу Концерта за фагот и симфонијски оркестар Андреја Бесогонова у оквиру такмичења Score.

Фото: Pixabay/Ri Butov

Ксенија Божиловић, српска пијанисткиња, рођена је 1995. године у Лесковцу. Основно и средње музичко образовање стекла је у Музичкој школи Станислав Бинички у Лесковцу, у класи професора Надице Дамаџић и Владимира Вељовића.

Године 2014. уписала је на Академији уметности у Новом Саду, у класи професорке Биљане Горуновић. Током студија учествовала је на многим фестивалима, као што су Кањаи фестивал у Новом Саду и Бачкопаланачки међународни клавирски фестивал у Бачкој Паланци.

Током студија освојила је бројне награде, од којих је најистакнутија награда на првом музичком фестивалу Василија Мокрањца, где је освојила прву награду.

Завршила је мастер студије у Новом Саду, након чега је постала стипендиста на међународном факултету у Кини, Високој школи кинеских и АСЕАН уметности у Ченгдуу, код аустријског професора и пијанисте Патрика Ленера. Током студија у Кини наступала је на бројним концертима као солиста и камерни музичар, промовишући српску музику и српске композиторе.

Своју извођачку праксу обогатила је наступом са камерним оркестром Аморосо, са којим је два пута наступила као солиста.

Сарађивала је са многим реномираним професорима и пијанистима као што су Мориси Мартин, Расел Хиршфилд, Александар Сердар, Владимир Милошевић…

Своју педагошку каријеру започела је у Основној музичкој школи Петар Коњовић у Бечеју, где је са својим ученицима освојила прве бројне награде на такмичењима у Србији. После рада у Бечеју постао је учитељ и наставник у школи Јосиф Славенски у Новом Саду. Као корепетитор добио је специјалну награду за најбољег корепетитора на такмичењу младих флаутиста у Ваљеву.

Фото: Unsplash/Lucas Alexander

Спасоје Спасојевић је започео своје музичко образовање у музичкој школи Коста Манојловић у Земуну. Љубав према виолини открио је као дете. Са седам година започео је своје музичко путовање у класи проф. Наде Дејановић. Долази до успеха на свим већим такмичењима у земљи. Вишеструко је награђиван на Републичком такмичењу.

По завршетку ниже, а затим и средње музичке школе у класи проф. Јелене Вукајловић. Музичку академију уписује у Београду, по позиву проф. Тyмур Мелнyк-а. 2014. преселио се у Беч где наставља своје образовање.

Током школовања у Бечу добио је прилику да учествује у многим успешним пројектима и наступа у највећим дворанама у Аустрији, попут дворана Musikverein, Konzerthaus, Ehrbar Saal

Неки од дражих пројеката су му концерти са оркестром Freestyle, концерти са Бечком филхармонијом младих, концерти са оркестром фестивала Бољшој . 2018. године у сарадњи са проф. Т. Мелнyк се преселио у Кину, где је као добитник пуне стипендије, наставио своје школовање на Мастер студијама Ченгду Универзитета, у Ченгду-у, и исте завршио 2020. године. Спасоје Спасојевић тренутно наступа на виолини 1627, Charlilie Douriot, из Француске.

Програм:

Michail GlinkaTrio Pathetique

Барток – Romanian Dances за виолину и клавир
Подгаиц- Соната за фагот и клавир
Вивалди трио соната

Г.П. Телеманн – Paris Quartet No 12 – виолина, клавир, флаута и фагот

Борис Чајковски- Свита за фагот и клавир

Дмитри Шостакович – избор прелида за клавир

Василије Мокрањац- избор игара за клавир

Ian Clarke-  Maya – дуо флаута и клавир

Koncert podrške personalnoj asistenciji osobama s invaliditetom, večeras u Sinagogi

 

Преузмите андроид апликацију.