Конференција „Здравље жена Србије“ одржана је последњег дана октобра у Хотелу „Мона плаза“ у Београду, у организацији магазина Лепа и срећна, под слоганом „Здрава жена здраво потомство“.
О репродуктивном здрављу жена у Србији, превентиви, болестима, симптомима и погледима за будућност говорили су стручњаци из области медицине.
Жаклина Миленковић, главна и одговорна уредница магазина Лепа и срећна, подсетила је на значај конференције и том приликом рекла:
„И ове године успели смо да окупимо еминентне стручњаке из области репродуктивног здравља. Из године у годину нашу конференцију прати и подржава Компанија „Дунав осигурање” јер препознаје значај теме о којој говоримо. А значај је велики, можемо рећи неизмеран. То потврђује и пандемија која је иза нас. Многи животи су спасени захваљујући, пре свега, здравственом осигурању. Учесници конференције, бројни новинари и публика имали су прилику да се информишу и о добровољном здравственом осигурању као виду превентивне и заштите здравља које нуди „Дунав“.
„Дунав осигурање“ препознаје значај превенције као најважнијег корака за очување здравља жена. На конференцији „Здрава жена здраво потомство“ говорила је и Наташа Новчић Зубац, директорка Филијале 2 Компаније „Дунав осигурање” у Новом Саду.
„Брига о здрављу на првом месту подразумева превенцију. Редовно праћење здравственог стања, рано откривање болести, правовремено лечење, све то мора да буде приоритет не само за појединца, већ и за колектив, па и за читаву друштвену заједницу. У том смислу добровољно здравствено осигурање је најбоље решење. Када имате полису осигурања, без обзира на то да ли сте је сами закључили или је за вас то урадио послодавац, пожељно је да је у току године искористите, па да бар једном урадите детаљну медицинску контролу. Овај систематски преглед у свом стандардном облику укључује и лабораторијске анализе, преглед интернисте, ултразвук абдомена, офталмолошки преглед, спирометрију, али и преглед уролога, ултразвук простате… А када говоримо о репродуктивном здрављу, полиса обухвата гинеколошки преглед, ултразвук, колпоскопију, папа-тест, ултразвук дојке код жена, тако да је реч о свеобухватној контроли здравља. Све услуге овог осигурања могуће је користити у приватном сектору, у оквиру мреже и ван мреже давалаца услуга „Дунав осигурања”. Полисом добровољног здравственог осигурања могуће је обухватити и здравствену заштиту трудница, од зачећа до доласка бебе на свет“, појаснила је Новчић Зубац.
Компанија „Дунав“ ослушкује потребе својих клијената и путем различитог осигурања помаже клијентима да се заштите од непредвиђених и непријатних ситуација. Добровољно здравствено осигурање, које у претходном периоду бележи најдинамичнији раст међу неживотним осигурањима, обухвата и програм Цанцер Протецтион, рекла је Новчић Зубац.
„Када се болест већ догоди, нажалост, уз њу иду и многи други проблеми, па и питање финансијске сигурности. Једноставно, приходи су мањи, трошкови већи и нико не жели али мора да размишља о новцу. Тада полиса ДЗО за случај оболевања од рака омогућава исплату накнаде која се креће од 500.000 до 5.000.000 динара, у зависности од уговора. Поред тога, ова полиса омогућава добијање и другог лекарског мишљења. У ситуацији кад имамо озбиљну дијагнозу, неопходно је да још неко дâ своје мишљење. Овде је реч о тиму лекара, ангажованом од стране светског медицинског центра. Они ће урадити детаљну анализу документације и дати своје мишљење о постављеној дијагнози и начину лечења. Искуство показује да се њихово мишљење углавном поклапа са мишљењем наших лекара, што говори о високој стручности – изјавила је Наташа Новчић Зубац из компанија „Дунав осигурање“.
На панелу је говорила и проф. др Ана Митровић Јовановић, начелница одељења ГАК „Народни фронт“ и указала на то колико је важно да млади стекну навику да редовно контролишу своје здравље:
„Треба стимулисати младе да се редовно контролишу, да прате препоруке лекара. Да одлазе на редовне систематске преглед, јер младост априори не значи да је неко здрав и треба урадити све да се на време евентуални здравствени проблем открије и благовремено лечи.“
Навела је, такође, да би здравствено осигурање, као финансијски вид подршке, дало могућност свима да редовно одлазе на прегледе како би заштитили своје здравље.
Модератор програма Весна Станимировић поделила је своје искуство у вези са осигурањем. Она каже да је имала среће да је компанија у којој је радила запослене осигурала полисом добровољног здравственог осигурања, али да би се, након досадашњег веома позитивног искуства, и сама одлучила за овај вид заштите, односно осигурања.
Закључак учесника конференције је да само здраве жене могу бити и лепе и срећне, и да уколико на време чувају здравље, имају и будућност у складу са слоганом Конференције „Здрава жена здраво потомство“.
Преузмите андроид апликацију.