Уколико имате у породици неког ко пати од алергија, брисање прашине биће нужан и редован посао.
Прашина се заправо састоји од честица као што су ћелије људске коже, влакна тканине, перут кућних љубимаца, гриња, као и прљавштине из разних пукотина.
Брисање прашине је неопходан посао из неколико разлога, али знате ли колико често заправо прашина треба да се брише?
Прашина на површинама може учинити да нам намештај изгледа прљаво, али може и узроковати гребање и оштећење, рецимо дрвеног намештаја или апарата у домаћинству. Прашина такође представља алерген и ствара проблеме с дисањем за многе групе људи.
Брисање прашине као редован посао може да заштити чланове породице и површине наших домова.
Ако нико у вашем домаћинству не пати од алергија, нећете морати да бринете о томе како прашина утиче на здравље, али и даље ћете морати бар једном недељно брисати прашину са електричних уређаја и намештаја како бисте спречили накупљање које може да изгребе, оштетити и зачепи површине у вашем дому. Брисање прашине треба прилагодити свим околностима и можда ће овај посао захтевати вашу пажњу само једаном месечно.
Ако имате особу која има озбиљнијих проблема са алергијама у свом дому, можда ћете морати да бришете места која привлаче прашину попут електронике и намештаја скоро сваки дан.
Три – четири пута месечно очистите оквире врата, плафоне и остало како бисте спречили накупљања која могу да изазивају алергијске реакције.
Будите сигурни да користите средстава и прибор за брисање прашине који неће само ширити прашину унаоколо.
Преузмите андроид апликацију.