Почетна > Живот и стил
Живот и стил

Која је разлика између осетљиве и преосетљиве коже?

Већина људи који имају суву, црвену и иритирану кожу мисле да је то осетљива кожа, заправо имају посла са преосетљивом кожом, односно осетљивом кожом која реагује на све.
Фото: Pixabay/office469
Шта је преосетљива кожа?

Као и осетљив, карактерише га слаба кожна баријера која резултира црвенилом, љуштењем, сврабом и иритацијом, а пошто изгледају слично, тешко је разликовати ова стања.

Разлика и даље постоји, осетљива кожа је генетско стање, а преосетљива кожа је резултат коришћења погрешних производа и више је последица него трајно стање. Ако користите ретинол и имате проблема, онда је то вероватно ваше стање. „Осетљива кожа је тип коже, док је преосетљива кожа кожна баријера која је тренутно поремећена. Они се свакако преклапају у неким аспектима, али је добро знати да свако од нас у неком тренутку може да се носи са преосетљивом кожом. Објашњава како је поремећена баријера коже доводи у осетљиво стање, што значи да се не може одбранити од утицаја околине које иначе не бисмо ни приметили – бар на кожи.

Како лечити преосетљиву кожу?

Неколико савета који би вам могли помоћи да ојачате баријеру ваше коже, а пре свега је наношење неких нежних производа. др. Орентреицх саветује да тестирате сваки производ на кожи руку пре него што га нанесете на лице. Ево шта још треба да избегавате.

Мирисе

Додати мириси у производу често су узрок преосетљиве коже, а често изазивају контактни дерматитис и упале и црвенило. Када је баријера оштећена, кожа не може да се одбрани од онога што јој штети, па иако сапуни, тоалетне воде и парфеми иначе не би иритирали кожу, када је преосетљива, стање може само да се погорша. Имајући ово на уму, најбоље је користити производе без мириса да бисте избегли проблеме. Ако нисте вољни да одустанете од мирисних препарата, потражите оне за које пише да садрже мирисна уља, рузмарин или лаванду, који су природни мириси који су много нежнији када се нанесу на кожу.

Ретинол

Иако је ретинол омиљени производ за многе јер подржава обнављање ћелија, стимулише производњу колагена и побољшава еластичност коже, овај дериват витамина А може бити прејак за осетљиву кожу, а ако се користи када није у најбољем стању, може спречити кожу. од самог излечења. Ако имате реакцију, оставите ретинол на страну док се не опоравите.

Киселине

Ако вам је кожа преосетљива, савет лекара је да избегавате киселине за пилинг, а постоји 7 врста АХА киселина, а најпознатија и најчешће коришћена је свакако гликолна киселина, затим млечна киселина, и лимунска, хидроксикапроична, хидроксикаприлна, јабучна киселина. , а винске киселине су мање изложене.

Зашто волимо киселине?

Пре свега зато што су довољно агресивне да својом активношћу заиста постигну оно што желимо, а то је неоколагенизација и побољшање циркулације, корекција пигментације, побољшање текстуре коже, уклањање неправилности, укључујући и боре, превенција акни и ако се киселине комбинују са другим средствима, убрзати њихову апсорпцију. Оно што постижемо са њима је пилинг. То је пилинг ћелија са површине коже, који истовремено убрзава процес уклањања мртвих ћелија које су већ завршиле свој природни процес обнове и стимулише стварање нове генерације ћелија. Иако су стога одличан производ, ако је ваша кожа осетљива, могу бити превише агресивни и спречити опоравак коже. Имајте на уму да је витамин Ц заправо киселина, па га оставите по страни када ваша кожа није у најбољем стању.

Хемијски СПФ

Примена СПФ-а је важан део заштите ваше коже, али коришћење СПФ-а са хемијским филтерима може изазвати осетљивост коже. Из тог разлога, дерматолози саветују да тај производ замените минералним фактором који садржи цинк, како бисте спречили иритацију. Запамтите да је сваки заштитни фактор бољи него никакав фактор, а подједнако је важан управо у заштити и очувању коже како би се спречили проблеми као што је преосетљивост коже.

Minerali i vitamini koji štite vašu kožu, kosu i nokte

Преузмите андроид апликацију.