Ко је проглашен за најбољег спортисту Балкана?

Румунски пливач Давид Поповићи проглашен је за најбољег спортисту Балкана у традиционалном 49. избору који организује Бугарска новинска агенција (БТА).

У гласању учествује 10 националних агенција, а Србију традиционално представља Танјуг.

Млади 18-годишњи пливач, првак Европе на 100 и 200 метара слободним стилом и светски рекордер на 100 метара, освојио је 64 бода, само три више од другопласираног српског тенисера Новака Ђоковића, рекордера са седам признања најбољег спортисте Балкана.

Треће место освојио је капитен фудбалске репрезентације Хрватске Лука Модрић, победник из 2018. године.

У Топ 10 од српских спортиста пласирали су се и најбоља одбојкашица света Тијана Бошковић као пета и МВП кошаркашке НБА лиге Никола Јокић као шестопласирани.

Шампионка Европе и света у скоку у даљ Ивана Шпановић је 13, док је МВП кошаркашке Евролиге Василије Мицић освојио 21. место.