КК Војводина прокоцкала предност, па у продужетку изгубила у Београду

Кошаркаши Војводине поражени су у неизвесној завршници од ОКК Београд резултатом 111:105 у оквиру 10. кола Кошаркашке лиге Србије.

Пропустили су кошаркаши Војводине прилику да се победом у Београду изједначе на врху табеле са екипом Радничког из Крагујевца са скором 7-3.

Након неизвесног првог полувремена Новосађани су у трећој четвртини на крилима Нила и Ракићевића побегли на +14 и стекао се утисак да ће лако привести утакмицу крају.

Међутим, пробудили су се домаћини и серијом 20:2 почетком четврте четвртине вратили утакмицу у резултатску неизвесност.

Имали су Београђани мало више прибраности у продужецима и успели да преломе утакмицу у своју корист.

Најефикаснији играчи били су Ковачевић (29п), Митровић (26п) код домаћих а поменути Нил (26п) и Ракићевић (23п) код гостију.

Екипа Војводине већ у суботу од 18 часова гостује Тамишу.

Maksimović stoti igrač sa sto utakmica u dresu “Voše”