Кејн донео победу Енглезима са пенала

Репрезентација Енглеске славила је на Вемблију у пријатељском мечу са Швајцарском 2:1 (1:1).

Била је то прилика за селекторе Гарета Саутгејта и Мурата Јакина да провере форму својих изабраника, а Енглези су се боље снашли.

И 21. узастопну утакмицу остали су непоражени иако је Швајцарска пружила јак отпор.

Гости су први и стигли до гола и то у 22.минуту када је Брил Емболо главом послао лопту иза леђа голмана Џордана Пикфорда.

Три минута касније умало 0:2, Фабијан Фреи је шутирао са ивице казненог простора, лопта је ишла под пречку, али је Пикфорд крајњим напором успео да је одбије до стативе и спречи погодак.

И када се очекивао одлазак на одмор, у првом минуту надокнаде, Енглези су изједначили.

Бек Манчестер јунајтеда Лук Шо је одлично пратио акцију, шутирао је из прве и погодио леви доњи угао.

Уследиле су бројне измене средином другог дела, да би Енглеска до победе стигла у 79. минуту.

Претходно је судија из Белгије гледао ВАР снимак и досудио пенал, пошто је лопта Стивена Цубера погодила у руку.

Сигуран егзекутор најстроже казне био је голгетер Тотенхема Хари Кејн.

Њему је то био 49. гол у дресу Гордог Албиона, чиме се изједначио са легендарним Бобијем Чарлтоном, а све је ближи и рекордеру Вејну Рунију који је на 53 гола.

Енглези на истом месту у уторак 29. марта дочекују Обалу Слоноваче.