Кецмановић после драме у пет сетова победио Штруфа и изборио треће коло АО

Српски тенисер Миомир Кецмановић пласирао се у треће коло Аустралијан опена, пошто је данас у другом колу победио Немца Јана Ленарда Штруфа 6:4, 1:6, 7:6 (7:5), 1:6, 7:6 (11:9).

Меч је трајао три сата и 21 минут. Ово је био трећи међусобни дуел српског и немачког тенисера, а први тријумф Кецмановића, који је 60. на АТП листи. Штруф је 25. тенисер света.

Српски тенисер ће у трећем колу играти против Американца Томија Пола, који је данас победио Британца Џека Дрејпера 6:2, 3:6, 6:3, 7:5. Кецмановић и Пол одиграли су три међусобна дуела у каријери, а српски тенисер води 2:1 у победама. Американац је тренутно 14. тенисер на АТП листи.

Кецмановић је први сет против Штруфа добио резултатом 6:4. Немац је бриљирао у другом сету, а свом ривалу је у овом делу меча препустио само један гем. Велика борба виђена је у трећем сету, који је тек у тај-брејку припао српском тенисеру резултатом 7:6 (7:5).

Штруф је успео да изједначи на 2:2, пошто је четврти сет добио резултатом 6:1. Победник меча одлучен је у тај-брејку петог сета, који је припао српском тенисеру резултатом 11:9.

Đoković: Nisam u idealnom stanju, to utiče i na igru i na motivaciju