Кецмановић игра у форми живота – пао и Беретини у Индијан Велсу

Српски тенисер Миомир Кецмановић наставио је са сјајним партијама на мастерсу у Индијан Велсу, пошто је остварио једну од највећих победа у досадашњој каријери.

Кецмановић је савладао шестог играча света Матеа Беретинија 6:3, 6:7 (5:7), 6:4 и пласирао се у четвртфинале.

Дуел је трајао више од два и по сата, а Миомир је изједначио најбољи резултат каријере на мастерс турнирима, као и највећи тријумф до сада, пошто је већ једном победио шестопласираног на АТП ранг-листи, био је то Саша Зверев.

Кецмановић је сјајно отворио меч и од првог поена је било јасно да може да се супротстави фаворизованом противнику.

Одлично му је читао сервисе, посебно ефикасан био је блок-ритерн, док је и у осталим сегментима српски репрезентативац био бољи. Италијану није функционисао почетни ударац, па је Миша већ у четвртом гему дошао до брејка.

Имао је Кецмановић прилику да оде и на 5:1, али није успео. Срећом, то га није коштало и после 41 минута дошао је до првог сета.

Потпуно је „ушао у главу“ Беретинију, који није успевао да разорним ударцима прави очекивану предност, да би у финишу Кецмановић дошао до брејк лопте код резултата 5:5.

Тада се шести играч на АТП ранг-листи извукао добрим сервисом и убрзо је сет отишао у тај-брејк.

У 13. гему је Миомир био веома близу да зада коначни ударац Матеу, али је направио велику грешку у одлучујућим моментима. Поново је било 5:5, али сада у поенима, када је покушао бекхенд паралелу и избацио је далеко у аут. Противник то користи и после више од 100 минута долази до изједначења у сетовима.

Срећом, то га није омело и у одлучујућем сету је сачекао своју прилику, искористио је и дошао до великог тријумфа.

Кецмановић ће се у борби за полуфинале састати са Тејлором Фрицом, који је после преокрета елиминисао Алекса Де Минора.

Da li će reprezentacija moći da računa na NBA igrače na EP?