Катастрофа Партизана у Литванији (ВИДЕО)

Кошаркаши београдског Партизана поражени су у уторак у Литванији у мечу 14. кола групне фазе Еврокупа – бољи од тима који води Жељко Обрадовић био је домаћи Лијеткабелис, који је славио резултатом 93:78.
Партизана

„Парни ваљак“ тако није успео да настави са добрим партијама после победе у „вечитом дербију“ против Црвене звезде у недељу – Обрадовић је комбиновао минутажу, али овако убедљив пораз није био очекиван.

Био је ово трећи неуспех у последња четири меча у Еврокупу за Београђане – сада су на скору 9-5 и заузијаму друго место табеле А групе.

Лијеткабелис наставља добру форму – ово им је био четврти тријумф у пет мечева и сада су на 7-6. Остаје да се види како ће табела изгледати уколико се избришу резултати руских тимова – у том случају Партизан би био на 9-4, а Лијеткабелис на 7-4 јер се не би рачунали дуели у којима је играла Локомотива Кубањ.

Лијеткабелис је водио од старта, али је Партизан успео да се врати до егала одличном игром Кевина Пантера на крају прве четвртине.

Међутим, у другој деоници Партизан је играо катастрофално, није постигао поен у првих седам минута, домаћин је направио серију 20:0 и меч је практично тада био решен. На старту треће четвртине Партизан је успео да дође до -13, али то је било све, уследиле су нове серије тима Ненада Чанка и дуел је практично био готов.

Наредни меч Партизан игра у недељу од 19 часова у Подгорици против Будућности у оквиру 22. кола АБА лиге. Црно бели идуће среде у Еврокупу дочекују француски Левалоа.