Катаи и Пешић за важну победу Звезде против Трабзона

Фудбалери Црвене звезде победили су вечерас у Београду екипу Трабзона са 2:1, у утакмици петог кола Групе Х Лиге Европа. Тако су уписали важан тријумф у борби за пролеће у Европи. Звезда је повела у 37. минуту поготком Александра Катаија, два минута касније изједначио је Анастасиос Бакасетас. Коначан резултат поставио је Александар Пешић у 64. минуту.
звезде

Звезда уписала другу победу и последња је на табели са шест бодова. Колико има и Трабзон на трећој позицији.

У другом мечу ове групе, Ференцварош и Монако су у Будимпешти одиграли нерешено 1:1. Мађарски тим је први у групи са десет бодова, док је Монако други са седам, јавља Бета.

Црвено-бели су до предности стигли у 37. минуту када је Осман Букари искористио грешку једног играча Трабзона, узео лопту и послао је до Катаија. Који је шутирао из прве са ивице казненог и донео предност црвено-белима.

Радост домаћих играча није дуго трајала пошто је Трабзон два минута касније изједначио. Бакасетас је извео слободан ударац, лопта је на путу ка голу закачила неког у живом зиду и преварила Борјана.

Црвено-бели су до нове предности стигли у 64. минуту и поново је Букари завршио велики део посла. Прошао је по десном боку и послао лопту на петерац где је дочекао Пешић и послао је у мрежу за испоставиће се коначних 2:1.

Фудбалери Црвене звезде ће у последњем колу гостовати Монаку, док ће Трабзон дочекати Ференцварош.