Кари и Ратници надиграли Бостон за изједначење у финалној серији

Кошаркаши Голден стејта савладали у Бостон са 107:97 у четфртој утакмици и дошли до изједначења на 2:2 у победама у финалној серији. У врло драматичној утакмици пуној обрта тим Ратника је сјајном игром и ефикасношћу предводио Стеф Кари.

Прва звезда Голден стејта је на гостујућем терену одиграо још једну сјајну партију и меч завршио са чак 43 постигнута поена уз 10 скокова и 4 асистенције.

Занимљиво је да су следећа два најефикаснија играча из супарничке екипе имала готово идентичан збирни учинак јер је Џејсон Тејтум завршио са 23 а Џејлен Браун са 21 поеном.

Бостон је добро ушао у меч на свом терену и тројкама Џејсона Тејтума повео почетком прве четвртине са чак седам поена предности, али је Кари успео да то анулира.

Слична ситуација се поновила и у другој четвртини али је Бостон успео да на полувреме оде са пет поена предности.

У другом полувремену Кари је наставио сјајну игру али су се активирали Томпсон и Вигинс, па су Ратници успели да анулирају предност, начине преокрет и дођу до изједначења у финалној серији.

Томпсом је меч завршио са 18, а Вигин са 17 постихнутих поена и имали су одличну подршку Џордана Пула са 14 поена. Наш интернационалац Немања Бјелица је у игри био 9 минута и за то време имао један ефикасан скок.

На другој страни у Бостону су двоцифрен учинак имали Смарт са 18 и Дерик Вајт са 16 поена али је све то било недовољно да се зауставе расположени Ратници.

Пета утакмица финала НБА лиге играће се у Сан Франциску.