Почетна > Живот и стил
Живот и стил

Како да саставите листу гостију за венчање и кога одмах треба да прецртате са списка?

Ово на крају испадне јако тежак задатак за младенце.
Фото: Pexels/Leeloo thefirst

Припрема свадбе је свакако један од најлепших тренутака у животу сваког човека, али признаћете и једна од најстреснијих организација.

Иако можда на прву лопту не делује да је то компликовани део у припреми, али када дођете до тог дела – прављења листе гостију, схватите да је то један од тежих задатака.
Ово је седам савета како да на најлакши начин то учините, као и савет ко не би требао да се нађе на том списку.

1. Напишите списак свих које бисте да позовете

Понекад морате бити опширни да бисте дошли до сужење избора. Седите са партнером и саставите листу сваке особе коју бисте позвали на венчање као да немате проблем са ограничењем места.

Почните са ужом породицом и заиста блиским пријатељима и проширујте листу: укључујући колеге, школске другове и даље рођаке, све до познаника њихових партнера, деце. Сада сте дошли до главне листе, али сада је време да почнете да га скраћујете.

2. Одвојите госте без којих знате да не бисте могли да се венчате

Ове људе назовите како желите: приоритетни, главна листа или како год. Само знате да са њима нема преговора, јер знате да ће они бити ту.

Истакните их некако и знајте да без обзира колико вам је дуга листа, они су на веома високој позицији, без изузетака. Сви остали ће добити позивницу ако простор и буџет дозвољавају.

3. Одредите колики број гостију реално можете приуштити

Одлучивање о броју гостију у ресторану и вашег списка иде руку под руку, једно без другог не иде. Чак и ако немате резервисану локацију, вероватно имате идеју где би то могло да буде па и аутоматски знате колико би људи тај простор требало да прими. Колико људи изводљиво може да прими ваше окружење из снова? Може ли се ваш буџет то поднети?

Када одговорите на ова питања, можда ће одговор бити само та главна листа и то је у реду јер је то ваш дан и ваш избор. Покушајте да се не осећате кривим јер све што се деси тај дан – се плаћа, а ви не лежите на милионима.

4. Узмите у обзир мишљење родитеља

Традиционално родитељи са обе стране имају право гласа о томе ко ће бити позван на венчање – посебно ако доприносе његовом фонду. Подразумева се да је то ваша одлука, а не њихова, али да бисте избегли непотребна превирања, укључите родитеље на време.

Будите са њима искрени и покажите им да могу да саветују али не и да дају коначну одлуку. Можда ће вам они и помоћи да превагнете у коначном списку. Често младенци дају родитељима одређени број гостију који је резервисан за њих и њихове пријатеље. Све док је то у оквиру буџета – прихватљиво је.

5. Будите поштени са породицом

Ако долазе четири рођака из „једне куће“, пети ће вероватно бити узнемирен ако не буде позван и он, осећаће се одбаченим. Ефикасан начин да се избегну повређена осећања је да се на исти начин понашате према члановима различитих породица. Чак и ако буду разочарани, објасните им да вам околности не дозвољавају да позовете све.

6. Мора доћи до кориговања списка

Знајте да први нацрт списка неће бити коначан. Најмање шест до седам недеља пре венчања би требало да макар обавестите људе о весељу, ако не чак и да поделите позивнице. Када почнете да их објављујете и одговори почну да пристижу, вероватно ћете добити прегршт одустајања.

То не значи да вас не поштују, већ једноставно нису у могућности, што вама даје шансу да обај списак проширите. Проверите главну листу и консултујте се са партнером како да попуните празна места.

7. Сетите се како сте се ви осећали када нисте били позвани на венчање

Ова тачка ће углавном да вам помогне да одржите здраву перспективу. Ако нисте добили позивницу на туђе венчање, тако ће то утицати и на вас и помоћи ће вам да лакше направите свој списак.

Запамтите да је то ваш дан и да треба да будете оркужени драгим људима које волите и који вас воле.

Pobedite jesenji umor: Evo zašto se javlja

Преузмите андроид апликацију.