Кадети Србије на прагу пласмана на ЕП

У17 селекција Србије у утакмици другог кола елит рунде квалификација играла 2:2 (1:0) са Словенијом.

После фантастичне партије у мечу са Турском (3:2), изабраници селектора Радована Кривокапића имали су за ривала још једну добру селекцију, све до десетак минута пре краја били су практично у изгубљеном положају са два гола минуса, али уследио је фантастичан финиш и онда када је било најтеже, момци су дали највише.

Епилог су два гола у мрежи домаћина турнира, прво је Мајсторовић у 84. донео наду, а у шестом минуту надокнаде Александар Станковић је донео огромну радост саиграчима и заслужен реми који је Србију приближио пласману на Европско првенство.

А, до завршног турнира који се одржава у Израелу (16. мај – 1. јун) остао је још меч са Велсом у који српски кадети улазе као фаворити.