Јувентус тријумфовао, Мората и Дибала повређени

Фудбалери Јувентуса савладали су Сампдорију резултатом 3:2, у мечу шестог кола Серије А.

Изабраници Макса Алегрија су остварили другу узастопну победу у италијанском првенству, која их је вратила у горњу половину табеле, али су то скупо платили.

Терен су напустили Пауло Дибала, који због повреде пропушта меч ЛШ са Челсијем, као и Мората, чија повреда изгледа није озбиљнија.

Јуве је два пута водио са два гола разлике, али су Ђеновљани смањивали, међутим, на крају нису могли да дођу бар до бода.

Домаћи су до вођства стигли у 10. минуту, када је леп гол са дистанце постигао Пауло Дибала, док је дуплирање предности донео капитен Леонардо Бонучи у 43. минуту са беле тачке.

Резултат је само минут касније смањио Јошида, главом после центаршута, да би у 57. Локатели погодио након додавања Кулушевског и грешке одбране гостију.

Коначан резултат поставио је Антонио Кандрева, поготком у 83. минуту.

Јуве је осми са осам, а Сампдорија 14. са пет бодова.