Јувентус надокнадио 0:2, Костић асистент, ВАР спречио потпуни преокрет

Фудбалери Јувентуса и Салернитане одиграли су нерешено 2:2 у мечу шестог кола Серије А.

О утакмици Јувентуса и Салернитане ће се причати још неко време.

Све је имао да понуди сусрет ове две екипе: Вођство гостију од 0:2, потом повратак Јувентуса, чак на моменат и преокрет у надокнади, али је ВАР технологија поништила гол „старе даме“, што је резултовало и тучом и црвеним картонима.

Салернитана је повела у 18. минуту, када је Кандрева био стрелац.

У четвртом минуту надокнаде првог дела утакмице, Пјонтек је погодио за великих 0:2 за госте.

Јувентус је заиграо боље у другом полувремену.

Српски фудбалер Филип Костић био је асистент у 51. минуту, када је гол за Јувентус постигао Бренер.

Деловало је да ће Салернитана успети да дође до сва три бода, али је уследила невероватна судијска надокнада.

Јувентус је у трећем минуту надокнаде изборио пенал, који је Бонући промашио, али је натрчао на одбитак и ипак сместио лопту у мрежу.

Два минута касније, у 95. минуту, Милик постиже гол главом након корнера, слави и добија други жути картон, због скидања мајице.

Ипак, након употребе ВАР технологије, судија је поништио погодак због офсајда, па је избила туча на терену.

Епилог су били црвени картони за Квадрада и тренера Алегрија на једној, а Фација на другој страни.

Резултат се више није мењао, па је остало 2:2.