Почетна > Спорт > Остали спортови
Остали спортови

Јуниори Србије против Грчке за пласман у четвртфинале ЕП

На Европском првенству у ватерполу играча до 19 година које се одржава у Подгорици, Србија је у дербију групе Ц победили су Грчку са 13:12 (5:4, 3:1, 2:4, 3:3) чиме је осигурала прво место и пласман у четвртфинале.

У драматичном дуелу који је обиловао резултатским преокретима, изабраници Уроша Стевановића су до поведе стигли поготком капитена Василија Мартиновића 26 секунди пре краја.

Завршних осам минута су били изузетно занимљиви. Лепим голом Гавриловића Србија је повела 11:9. За само 90 секунди након великих грешака „делфина“ у нападу, Грци су постигли три гола и преокренули на 12:11. Србија је узвратила у последњих минут и по меча, Брешчански је изједначио, а Мартиновић донео тријумф.

Голове за Србију, постигли су: Марко Димитријевић три, Василије Мартиновић, Богдан Гавриловић и Виктор Урошевић по два, Митар Мараш, Никола Којић, Богдан Брешћански и Александар Ковачевић по један. Најефикаснији у саставу Грчке, били су Евангелос Пурас са четири и Николас Гилас са три гола.

У другом мечу групе, Немачка је победила Румунију са 18:6.

Србија сутра у мпоследњем колу игра против Румуније у којем је фаворит. Ако све буде по плану у четвртфиналу би требало да игра са Италијом која је поражена од Хрватске резултатом 12:7.

Santareli saopštio spisak: Kojih 14 brani titulu?