Јунајтед извукао бод, све даље од борбе за четврто место

Фудбалери Манчестер јунајтеда и Лестера одиграли нерешено, 1:1 (0:0) у утакмици 31. кола Премијер лиге.

Јунајтед је тако наставио да посрће и после деветог ремија у сезони шансе да се докопају четвртог места које води у Лигу шампиона сада су само у домену теорије.

Изабраници Ралфа Рангника остају на шестом мести са два меча више и три бода мање од Арсенала који је четврти са 54. бода.

Тотенхем са утакмицом мање је пети са 51 бодом.

Од почетка је меч био изузетно отворен, и један и други тим су имали своје моменте пред голом противника, али се у првих 45 минута мреже нису затресле.

Ралф Рангник је у наставку одустао од идеје да Бруно Фернандеш игра шпица, увек је на терен Маркуса Рашфорда уместо Скота Мектоминија, који је имао велику срећу да је у 49. минуту остао на терену.

Андре Маринер му је показао жути картон, а могао је мирне душе и црвени после жестоког старта на Џејмса Медисона.

Ипак, после сјајне контре у 63. минуту, Лестер је повео.

Медисон је центрирао са леве стране, Ихеначо је био на другој стативи, гађао је и погодио десни доњи угао гола Јунајтеда.

„Црвени ђаволи“ су убрзо стигли до изједначења.

Каспер Шмајхел је у 66. минуту после једног шута кратко одбио лопту, све је добро пратио Фред који је лопту послао под пречку.

Фофана је у 72. муинуту сјајно шутирао главом, Де Хеа је крајњим напором удпео да одбије лопту у корнер.

У 80. минуту, Ихеначо је послао лопту до Медисона, он је затресао мрежу, али је гледањем ВАР снимка поништен гол „лисица“, јер је Ихеначо фаулирао Рафаела Варана.

У финишу, Јунајтед је притиснуо, Џастин је у шестом минуту надокнаде времена прекинуо додавања које би сигурно водило до гола Јунајтеда, и тако је Лестер одолео.