Јовић солидан у победи Мајамија

Српски кошаркаш, Никола Јовић, имао је добре секвенце у победи Мајамија над Вашингтоном – 110:107.

Није тим са Флориде ушао у меч како је планирано.

Расположени Бил, Порзингис и Кузма, донели су двоцифрено вођство Визардсима на крају прве четвртине – 38:28.

Мајами се преко Дедмона и Мартина резултатски вратио у меч, те на полувреме отишао са само минус три – 56:59.

После треће четвртине било је јасно да ћемо гледати егал утакмицу до самог краја (85:85).

Добрим потезима Адебајо је у финишу донео вођство Хиту 108:105, које ће се испоставити кључним у победи домаћина.

Најефикаснији у Мајамију био је управо Адебајо са 38 поена и 12 скокова, Мартин је додао 20, док је Лаури уписао 13 поена.

Бивши играч Меге, Никола Јовић, постигао је 7 поена уз један скок за 14 минута, колико их је провео на терену.

Код Вашинтона су се истакли Бредли и Кузма са по 28 поена. Бостон је после победе над Сакраментом – 122:104, задржао прво место на Истоку са скором 15:4.

Селтиксе је до новог тријумфа водио двојац Тејтум – Браун који је комбиновано постигао 55 поена.

Код Сакрамента се истакао Фокс са 20 поена, док је Сабонис додао 18 уз 10 скокова и шест асистенција.

Ново сјајно издање у поразу Детроита имао је Бојан Богдановић.

Пистонси су изгубили од Финикса 108:102, а хрватски кошаркаш је постигао 19 поена уз четири скока и три асистенције.

Детроит је био бољи тим на терену све до треће деонице, када је домаћин у потпуности преузео контролу, те преокренуо резултат.

Најзаслужнији за славље Санса били су Ејтон са 28 поена, Букер са 21, те Пејн и Бриџис са 16, односно 15 поена.

Ако се по јутру дан познаје, Бруклин ни ове сезоне неће имати већих успеха.

Нетси су поражни од Индијане са 128:117, што их је оборило на 10. место на табели.

После сјајне прве четвртине (35:23), кола Бруклина су кренула низбрдо.

Пејсерси су из минута у минут топили заостатак, да би у последњем кварталу стигли до преокрета и коначног тријумфа (40:23).

De Brujne: Moramo da igramo hrabrije