Јокићев нови рекорд за победу над Вашингтоном и одличним Авдијом

Српски центар Никола Јокић наставио је са серијом сјајних игара предводећи Денвер и у победи над Вашингтоном са 127:109 на гостовању.

Иако је паузирао у последњој четвртини Сомборац је постигао нови двоструки учинак и пребацио цифру од 10.000 постигнитих поена у НБА каријери.

Никола Јокић je сa 29 постигнутих поена уз 13 скокова и 8 асистенција за нешто више од 26 минута игре и предводио тим из Колорада до 42. победе у сезони чиме су дошли до шесте позиције на табели.

Тим учинком је прешао петоцифрени број укупно постигнутих поена у 516 утакмица НБА лиге што је брже пошло за руком само легендарном Ларију Бирду.

Денвер је од самог почетка преузео иницијативу и убедљиво водио до самог финиша меча када су домаћини успели само делимично да ублаже пораз смањившу двоцифрену разлику.

Јокић је имао одличну подршку целог тима у коме је Боунс Хајланд убацио 17 поена, 15 је додао Монте Морис, по 14 су убацили Ерон Гордон и Демаркус Казинс, а двоцифрени су били и Остин Риверс са 13, као и Брин Форбс са 10 поена.

У тиму Вашингтона најефикаснији је био Дени Авдија са 19 постигнутих поена уз 7 скокова и 3 асистенције.