Јокић трагичар у поразу Денвера, Богдановић испод нивоа

Кошаркаши Мемфиса надиграли су Денвер са 108:106 на свом терену и у другој утакмици у сезони, а Никола Јокић је упркос томе што је одиграо до сада најефикаснији меч био трагичар меча јер у последњим секундама није свом тиму успео да донесе продужетак.

Српски центар из Сомбора је одиграо најефикаснији меч у сезони постигавши рекорд са 34 постигнута поена уз 11 ухваћених, пет подељених и две украдене лопте за 35 минута на паркету.

Али све је то отишло у други план јер је у последњим секундама меча пропустио прилику да свом тиму донесе изједначење и продужетак меча.

У победничком тиму најефикаснији је био Џексон са 22 постигнута поена а одлично су га пратили Дезмонд Бејн и Кајл Андерсон са по 16, док је Морант додао 18 поена уз по шест скокова и асистенција.

У тиму Денвера уз Јокића најефикаснији са 26 поена био је Бартон, а Мајкл Портер је остао на само 12 поена.

Кошаркаши Даласа надиграли су Сан Антонио на гостовању са 109:108 уз сјајну игру и ефикасност српског центра Бобана Марјановића који је у последњим секундама зауставио напад домаћина и осигурао победу свом тиму.

Богдан Богдановић је у поразу своје Атланте од Бруклина са 117:108 убацио осам поена уз четири скока за 29 минута игре, а исти поентерски учинак уз по две ухваћене лопте и асистенције имао је Немања Бјелица у победи Голден Стејта против Шарлота са 114:92.

Loš procenat šuta u NBA, kriva je lopta?