Јокић се реванширао Сан Антонију, Бјелица незапажен

Српски центар Никола Јокић наставио је серију одличних игара и новом сјајном ефикасношћу предводио Денвер у победи над Сан Антониом са 127:112.

Тим Денвера је одличноп искористио једнодневну паузу, па је синоћ виђена потпуно другачија игра и утакмица на терену Сан Антонија.

Никола Јокић је од старта добром ефикасношћу предводио тим и меч завршио као најефикаснији играч са 35 поена уз 17 скокова а недостајале су му само две асистенције за нови трип-дабл у серији сјајних игара.

Домаћини су добро ушли у меч и добили прву четвртину са поеном предности, па се учинило да ће поновити игру од пре два дана.

Денвер је ипак појачао темпо и успео да начини резултатски преокред да би на полувреме отишли са двоцифреном предношћу, да би у трећем делу теча дошли и до 30 лошева разлике после чега није било дилеме о победнику.

Сомборцу је ово био 474. меч за Денвер у каријери чиме је претекао Фета Левера на 12. месту у историји Нагетса.

Јокића су одлично пратили Маркус Хауард са 21 поеном, Монте Морис са 19 , а Хиланд и Гордон су додали по 16 поена.

У тиму Сан Антонија најефикаснији је био Лони Вокер са 16 постигнутих поена, а Девин Васел је имао поен мање.

Голден Стејт је поражен од Филаделфије на гостовању са 102:93 јер Стеф Кари није био уобичајено ефикасан.

Меч је завршио са 18 поена и девет асистенција, а ефикаснији од њега били су Пул са 23 и Вигинс са 20 поена. Немања Бјелица је у игри био 13 минута и имао по три поена и скока.