Јокић рутински до новог трипл-дабла, Сиксерси пали у Денверу (ВИДЕО)

Никола Јокић уписао је нови трипл-дабл учинак у победи Денвера над Филаделфијом од 116:111. Нагетси задржали прво место на табели Западне конференције, са комотном предношћу у односу на Мемфис и Сакраменто.

После победе над Милвокијем, екипа Денвера уписала је тријумф и над Филаделфијом, у „Бол арени“ Нагетси су победили са 116:111.

Наравно да је и овога пута главна фигура на мечу био двоструки узастопни МВП НБА лиге Никола Јокић, који је до новог трипл-дабла, 29. у сезони, дошао већ у трећој четвртини.

Денвер је водио током целе утакмице, у већем њеном току имао и двоцифрену предност, али су гости, који су играли без најбољег стрелца лиге Џоела Ембида, у финишу покушали да украду тријимф.

Пришли су Сиксерси на само три поена заостатка у последњем минуту, али више од тога нису могли, пошто је коначан резултат са линије за слободна бацања поставио Џеф Грин.

Јокић је утакмицу завршио са 25 постигнутих поена, уз 17 скокова и 12 асистенција, док је Џамал Мари додао 19, а Брус Браун 18 поена у домаћој екипи.

Српски центар се придружио Оскару Робертсону и Вилту Чембрлену као трећи играч који је у једној сезони одиграо више од 10 утакмица са учинком 20-15-10.

Тајриз Макси био је најефикаснији на мечу са 29 постигнутих поена.

Денвер је задржао прво место на табели Западне конференције НБА лиге са учинком 51-24 и седам утакмица пре краја регуларног дела има три победе више од другопласираног Мемфиса.