Јокић наставио одличну серију и у победи над Мемфисом

Српски интернационалац Никола Јокић наставио је серију одличних игара и новим троструким двоцифрен учинком предводио Денвер у победи над Мемфисом са 113:97. Одличну подршку имао је од целог тима у ком су најефикаснији били Мари и Портер.

Сомборац је меч завршио са по 18 кошева и скокова уз 10 додавања и својим 101. трипл-даблом дао драгоцен допринос за победу у врло неизвесном надигравању са Мемфисом.

Крајњи резултат то не одражава али је меч до последње четвртине био врло неизвестан а гости су успели да добију и прво полувреме.

Денвер је успео да начини преокрет у трећем делу а потом и да потпуно преузме иницијативу и осигура 45. победу којом је ојачао прву позицију на табели.

Уз Јокића у победничком тиму домаћина најефикаснији су били Мајкл Портер са 26 поена и Џамал Мари који је додао 22 поена уз осам асистенција и пет скокова.

У пораженом тиму Мемфиса Џа Морант је био најефикаснији играч меча са 27 постигнутих поена уз 10 асистенција и четири скока, али им је то слаба утеха.

После ове победе Денвер има седам победа предности у односу на Мемфис који има и две утакмице мање.

На свом терену славила је и Атланта надигравши Портланд са 129:111 оредвођена Дежонте Маријем који је меч завршио као најефикаснији играч са 41 постигнутим поеном уз пет скокова и 6 асистенција.

Српски интернационалац Богдан Богдановић је допринео победи свог тима са 7 постигнутих поена уз један скок и две асистенције.

На гостујућем терену славио је Њујорк надигравши Мајами са 122:120, а предводио их је Џулијус Рендл који је убацио чак осам тројки и меч завршио са 43 постигнута поена, а последња његова тројка је и одлучила победника.

Још убедљивије на свом терену поражен је и Чикаго где је Финикс славио са убедљивих 125:104 уз чак 20 погођених тројки.