Јокић надиграо Едвардса у дербију Запада, Мицић одличан у поразу Шарлота

Кошаркаши Денвер нагетса савладали су Минесота тимбервулвсе резултатом 115:112 и дошли од 48. победе у сезони.

Нагетси су на тај начин сачували друго место на табели и сада имају победу више од екипе из Минеаполиса. Најефикаснији играч Денвера, а уједно и читавог меча, био је Никола Јокић са 35 поена, којима је додао и 16 скокова и две асистенције уз одличан проценат шута из игре (14/22).

С обзиром на то да за Минесоту нису наступали ни Карл Ентони Таунс, али ни Руди Гобер, Јокић није имао већих проблема да дође до одличних бројки, а овог пута је решио да се више посвети поентирању него разигравању саиграча.

Мајкл Портер Џуниор допринео је победи са 26 поена, док је Џамал Мари убацио 18 уз 11 асистенција.

Минесоту је очекивано предводио Ентони Едвардс са 30 поена и по осам скокова и асистенција.

Имао је Едвардс прилику да у последњој секунди избори продужетак, али је његов покушај за три био непрецизан. Наредни меч Денвер игра против Никса у ноћи између четвртка и петка.Кошаркаши Орландо меџика надиграли су Шарлот хорнетсе са 112:92. Упркос поразу, Василије Мицић је одиграо још једну запажену партију и показао да се налази у одличној форми.

Мицић је постигао 20 поена, чему је додао по један скок и асистенцију, уз феноменалан проценат шута из игре (8/10) за 27 минута на паркету.

Алексеј Покушевски одиграо је минут више и за то време забележио три поена, пет скокова и једну асистенцију.

Pol Džordž oduševljen utakmicama večitih: Voleo bih da takve stvari vidim u NBA ligi