Јокић на асистенцију до трипл-дабла у поразу од Финикса

Кошаркаши Денвера никако да славе у припремним мечевима.

Нагетси предвођени Николом Јокићем одиграли су први меч у Бол арени после пролећног пораза у плеј-офу и изгубили од Финикса са 118:114.

То им је трећи узастопни пораз, пошто су претходно у Абу Дабију два пута поражени од Бостон Селтикса.

И поред пораза од тима Санса састављеног углавном од резервиста, Јокић није разочарао, напротив.

За безмало пола сата на терену недостајала му је једна асистенција за трипл дабл.

Постигао је 21 поен уз 14 скокова и девет асистенција. Имао је 9/16 при шуту из игре, 0/4 за три поена , те 3/5 са линије слободних бацања.

„Доминирали смо у скоку, али смо примали тројке као никада до сад. Срамотно је то што смо дозволили противнику да постигне 37 поена у трећој четвртини. Морамо да будемо много бољи“, изјавио је тренер Денвера Мајкл Мелоун по завршетку сусрета.

Код Нагетса, по 21 поен постигли су и мајкл Портер Џуниор као и Џулијан Стротер, Арон Гордон је додао 12, а Кристијан Браун и Зек Еннаји по 11.

Новајлија Дарио Шарић је за 17,5 минута постигао шест поена уз шест скокова и две асистенције.

У победничком тиму Финикса Рајан Дан и Монте Морис су постигли по 20 поена, Ројс О’Нил 17, а Бол Бол 14 поена.

Наредни припремни меч Денвер игра у среду са Оклахомом од 03.00 по средњеевропском времену.

Đoković: Planiram da se takmičim i igram i sledeće sezone