Јокић као трипл-дабл машина, Денвер савладао посрнуле Пеликансе

Кошаркаши Денвера победили су на свом терену Њу Орлеанс пеликансе резултатом 122:113, уз трипл-дабл учинак српског кошаркаша Николе Јокића – седми у последњих девет мечева.

Денвер је у својој „Бол арени“ савладао Њу Орлеанс пеликансе и забележио 35. тријумф у сезони, који га чува на првом месту Западне конференције НБА лиге.

Прекинули су тако Нагетси мини серију од два узастопна пораза, док се лошим партијама Пеликанса не назире крај – тиму из Луизијане пораз од Денвера девети је у низу.

После изједначене прве четвртине, у којој ниједна од екипа није стекла више од пет поена предности (31:35), Пеликанси су средином другог периода отишли на плус 12.

Нагетси су топили свој заостатак како се прво полувреме ближило крају (57:60), а већ почетком трећег квартала прешли су у вођство и нису га препустили противницима до краја утакмице.

Репрезентативац Србије Никола Јокић забележио је још један трипл-дабл учинак – седми у последњих девет утакмица, а осми у првом месецу 2023. године.

После Оскара Робертсона, Расела Вестбрука и Вилта Чемберлена, Јокић је тек четврти играч у историји НБА лиге који је имао осам или више трипл-даблова у једном месецу.

Сомборац је меч против Пеликанса завршио са 26 постигнутих поена, 18 скокова и 15 асистенција, а уписао је устатистичке колоне и по једну украдену лопту и блокаду.

Поентерски ефикаснији од Јокића био је само Џамал Мареј са 32 поена, a тандем Денвера имао је добру подршку у Колдвел-Поупу (15 поена), Гордону (15 поена, шест асистенција) и Портеру (13 поена, пет скокова).

Џонс и Меколум су предводили госте са по 21 постигнутим поеном, а Инграм је додао 16.