Јокић држао час кошарке у „Медисон сквер гардену“

Најбољи српски кошаркаш Никола Јокић одиграо је још једну доминантну партију и водио свој Денвер до победе над Њујорк никсима у „Медисон сквер гардену“. Јокић је доминирао у најпознатијој кошаркашкој арени на свету иако је одиграо само три четвртине, омогућивши Нагетсима да рутински тријумфују – 113:99.

Момак из Сомбора је држао прави кошаркашки час од првог до последњег минута на паркету (одиграо 27 минута), а на крају је забележио нови дабл-дабл.

Никола је дуел завршио са 32 поена (14/19 из игре, 3/7 за три), уз 11 скокова и пет асистенција.

Он је веома снажно отворио утакмицу и већ у првом минуту имао по један кош, скок и асистенцију, што је екипи Мајка Мелоуна значило да може да се опусти и игра препознатљиво у нападу.

Јокић је већ после првих 12 минута имао двоцифрен учинак, а Денвер водио пет разлике, да би му се у другој четвртини прикључио Зеке Наџи који је сјајно шутирао са дистанце. Као што је обичај, почетком тог периода на терену се нашла друга постава, што је Њујорк искористио и резултатски се приближио.

Међутим, када се прошлосезонски МВП вратио у игру, заузео своје место под обручима и поново је све кренуло у корист гостију.

Утакмица је дефинитивно решена у другој половини треће четвртине, када је Денвер више од пет минута спречио ривале да поентирају из игре.

Направили су финалисти Запада серију 17:1 у којој је главну ролу имао ко други до Јокић и сломили отпор Никса.

Ако су се неки навијачи у „великој јабуци“ понадали да можда може да се закува док главни играчи „грумења“ нису на паркету, све дилеме су отклоњене почетком последњег периода. Факундо Кампацо је убацио две брзе тројке, још брже су са исте дистанце погађали Џеф Грин и Дејвон Грин и тада је дуел фактички и завршен.

До краја су гости сачували велику предност и исправили грешку од пре две вечери, када су поражени од Орланда.

Поред Јокића, истакао се споменути Наџи са 21 поеном и осам ухваћених лопти, док су двоцифрени били још Бартон (11) и Морис (10).

Са друге стране, у редовима Никса очекивано је предњачио Џулијус Рендл са 24 поена, девет више од Фурнијеа.

Денвер сада има по 11 победа и пораза, па је скочио на седмо место на табели Западне конференције, док је Њујорк 11. на Западу са скором 11-12.