Воће је природна замена за слаткише, зато се често налази у разним дијетама и изузетно је хранљиво. Ипак, треба да имамо на уму да ако желимо да унесемо довољну количину здравих састојака, али и да постигнемо најбољи ефекат, која је комбинација воћа најбоља.
Ове биљне супстанце су природни фитонутријенти са снажним антиоксидативним, противупалним својствима која имају снажан утицај на имуни систем.
Студије су повезале конзумацију ових биоактивних спојева с губитком тежине, губитком масти и лечењем гојазности, као и смањењем упала у телу повезаним с већом телесном тежином, посебно за особе који имају дијабетес.
Много воћа садржи више ових корисних биљних хемикалија, али главне укључују антоцијанидине, флаваноле, флавоне, флаваноне, флавантриоле и изофлавоне.
Флавони се првенствено налазе у кожицама воћа попут јабука и грожђа, као и у агрумима, али флаванони се налазе искључиво у цитрусима.
Дакле, само конзумирање јабука свакога дана није довољно, већ треба да се уноси разно воће како би се постиго максималан губитак килограма, а разнолика исхрана уједно је и здрава исхрана.
Једна порција дневно праве комбинације воћа је сасвим довољна, а најлакши начин за то је да направите смути или воћну салату.
Воће које расте на дрвету богато је антоцијанидинима, флаванолима, флавонима и флаванолима, а то су јабуке (с кожом), крушке, трешње, брескве и шљиве.
Бобичасто воће има високи удео антоцијанидина, флавантриола, флавона и флаванола, зато једите купине, боровнице, бруснице, малине, јагоде.
А цитруси садрже много флавона и флаванона, па комбинујте црвене поморанџе, грејп, лимун, лимету, мандарине са другим омиљеним воћем.
Рибизле, грожђе, киви, лубеница и слично садржи високу количину флавона и разних других флавоноида.
Преузмите андроид апликацију.